MUDr. Alena Macková - ORL PROF, s.r.o.

Odstraňovanie cievok diodovým laserom

Odstaňovanie metličiek a cievok diodovým laserom

Rosacea a iné cievne lézie ako rozšírené cievky, hemangiómy, „jahodové škvrny“, nevus flameus sú spôsobené malformovanými kapilárami, deformovanými malými krvnými cievami. Lasery dokážu efektívne a pohodlne odstrániť tieto cievne útvary. Laserové žiarenie je pri odstraňovaní metličiek zachytávané v krvnom farbive – hemoglobíne. To následne vedie k deštrukcii cievky a k jej odstráneniu. Cievky sa laserom zničia, ale zostávajú v pokožke a postupne sa z nej rezorbujú, čo trvá individuálne dlho. Vo väčšine prípadov sa stavy zlepšia v priebehu mesiaca. Potrebné sú 2-3 ošetrenia.

Ďalšie využitie lasera:

Omladenie

 Pomocou lasera je možné spustiť reparačné zmeny v rôznych vrstvách kože. Vďaka špeciálnej vlnovej dĺžke lasera sú terapeutické a omladzovacie časy kratšie ako je tomu u konvenčných metód. Pacienti, u ktorých došlo k laserovému omladeniu popisujú po procedúre mierne začervenanie kože, ktoré pretrváva krátku dobu.

Liečba nechtov

Neinvazívne ošetrenie nechtov rúk a nôh, ktoré trpia plesňovým ochorením, teda onychomkózou. Ide o veľmi častý problém najmä v letných mesiacoch, kedy sa často pohybujeme na verejných kúpaliskách a pri bazénoch. Onychomykózu spôsobujú plesne, ktoré obľubujú vlhké a teplé prostredie. Mykózou bývajú postihnuté hlavne nechty na nohách, zriedkavejšie na rukách. Diodový laser pomáha aj pri spevnení nechtov po odstránení gélovej manikúry.

Liečba ekzémov, herpesov a áft

Laser v kombinácii s topickou liečbou je vhodný nielen na liečbu herpes zoster, ale aj na herpes simplex, kožné vredy, žihľavku, psoriázu, ekzémy, atď.  Pacienti liečení laserom vidia okamžitú úľavu od bolesti, zrýchlené hojenie a znížený výskyt recdív v budúcnosti. Liečba laserom zvyčajne vyžaduje 2-4 aplikácie.

Fyzioterapia laserom

Rýchla, účinná a bezpečná laserová terapia je vhodná na liečbu akútnych i chronických ochorení kĺbov a chrbtice, distorzií, natrhnutí svalov, pooperačnú terapiu, liečbu opuchov a jaziev. Laserová terapia je neinvazívna terapeutická metóda založená na aplikácii nízkoenergetického monochromatického, koherentného žiarenia vo forme laserového lúča. Tento lúč je v tkanivách absorbovaný a jeho enegia je odovzdaná bunkám tkaniva a to vedie k obnoveniu funkcie. Účinok je predovšetkým biostimulačný, regeneračný, protizápalový a analgetický,

Máte záujem o túto procedúru? Napíšte nám.

Zobraziť kontakty