MUDr. Alena Macková - ORL PROF, s.r.o.

Plazmapen

Nová generácia jemnej neinvazívnej mikrochirurgie

Plazmapen je plazmový generátor určený pre neinvazínu mikrochirurgiu. Vďaka tejto technológii je možné dosiahnuť rovnaké výsledky ako v klasickej chirurgii avšak bez použitia narkózy, pričom nezanecháva jazvy.

Plazmapen zákrok pozostáva z vytvorenia malých bodov na povrchu kože plazmou generovanou z plazmového zariadenia. Nedochádza k priamemu kontaktu s kožou /prikladá sa asi 1 mm nad kožou/. Body sú od seba vzdialené asi 5 mm. Medzi pokožkou a hrotom vzniká plazmový oblúk. Dochádza k odparovaniu prebytku kože, čiže k zmenšeniu kožného štepu. Pred zákrokom je potrebné naniesť lokálne anestetikum na ošetrovanú oblasť. Vo väčšine prípadov sú potrebné 2-3 sedenia.

Použitie:

  • benígne novotvary kože-fibrómy, papilómy, ploché bradavice, milie
  • zjemnenie vrások
  • xantelazmy
  • ovisnuté očné viečka
  • starecké škvrny

Pozákroková starostlivosť:

Po plazmaliftingu môže klientka pociťovaťmierne pálenie podobné spáleniu na slnku. Ako prirodzená odpoveď na hojenie je opuch a začervenanie. V mieste bodov vznikajú drobné chrastičky, ktoré po 3-10 dňoch odpadnú.  Ošetrené miesto nekrémovať a veľmi nemočiť. Raz denne je možné potierať miesto obkladom z repíkového čaju a natrieť regeneačným krémom. Po vyhojení chrást môže byť pokožka ešte niekoľko dní /5-20/ ružová, prípadne červená. V tomto štádiu hojenia sa môže používať regeneračný krém, séra. Vhodné je ošetrenie biostimulačným laseom, bioptron lampou. Pleť si počas hojenia ošetrujeme vlažnou, nie horúcou vodou. Nepoužívajte žiadne toniká a pleťové vody s obsahom alkoholu. Odporúča sa používat UV krém do plného vyhojenia pokožky.

Máte záujem o túto procedúru? Napíšte nám.

Zobraziť kontakty